číslo 43                                                                      říjen 2009x   

clip_image002

 

 

Vážení čtenáři,

říjnové číslo Zpravodaje Mokré knihy Vám sice nenabídne žádnou knižní novinku, zato Vás pozve na setkání autorů námořní literatury spojené se křty hned několika mokrých knih a autogramiádou:

 

 

Představení nakladatelství Mare-Czech,
křest tří knih s námořnickou tematikou, autogramiáda autorů.

 

Na to vše Vás zveme

 

ve čtvrtek 22. října 2009

ve 14 hodin pro osobní hosty a novináře

v 15 hodin autogramiáda pro veřejnost

do prostor Jazzové sekce, Valdštejnská 14, Praha 1

(vchod z boku od vstupu do zahrad pod Pražským hradem)

 

Připomínáme si 50. výročí založení Československé námořní plavby a při té příležitosti vydané knihy. Nakladatelství Mare-Czech, které na našem trhu existuje od roku 2002 a za tu dobu vydalo téměř třicet knižních titulů, se specializuje na lodní a námořní problematiku. Vycházejí v něm knihy československých kapitánů, důstojníků, bývalých zaměstnanců ČNP i lidí, kteří moře prostě milují.

 

Ve čtvrtek 22. října pokřtíme následující knihy:

 

Zdeněk Bastl – Padesát let Československé námořní plavby

 

František Ptáček – Modré medailonky (představují osobnosti ČNP – kapitány, strojní důstojníky, námořníky…)

 

Andrea Vernerová – Krysa v podpalubí (dva detektivní příběhy z prostředí našich lodí – Kolik stojí život, Na lodi se neťuká)

 

 

clip_image012   ModreMed_II-ObNew kopie.jpg   

mc070263(7198).jpg   mc070027(6626).jpg   mc070268(7203).jpg

 

Úryvek z knihy Modré medailonky přednese herec Bořivoj Navrátil.

 

Těšíme se na setkání s Vámi.

 

 

 

 

 

Účast zatím přislíbili druhý palubní důstojník František Ptáček, lodní lékař Otakar Mlejnek a snad se můžeme těšit i na setkání s kapitánem námořní plavby Antonínem Fojtů a lodním hospodářem Janem Hájkem. A samozřejmě nemůžeme zapomenout na paní Andreu Vernerovou, iniciátorku a organizátorku celé akce.

 

Zdeněk Bastl

Padesát let Československé námořní plavby

počet stran 184

více než 130 fotografií

vazba brožovaná

běžná cena 249,- Kč, naše cena 232,- Kč, cena K"M"K 217,- Kč

ISBN 978-80-86930-19-0

Na jaro roku 1959 je datován vznik společnosti Československá námořní plavba. Tato publikace mapuje její historii, i osudy všech lodí ve flotile, hospodářské výsledky, politické pozadí vzniku i provozu. Představí nám běžný život na našich lodích, provozování námořních lodí v našich zemích, zhodnocení spolupráce s čínskými partnery v ČNP, naše lodě a námořníky v současnosti, flotu námořních lodí – výsledky dle lodí, stavbu a technické parametry lodí, provozní výsledky lodí, prodej, výsledky a přehledy dle roků, nej… lodí ČNP –  nejdelší cesty a cesty kolem světa, osobnosti námořní floty, moře v knihách a ve filmu…

(Upozornění: bývalí námořníci a zaměstnanci ČNP získají publikaci u C.O.S. se slevou.)

 

František Ptáček

Modré medailonky, část druhá – Vernisáž pamětníků

počet stran 208

téměř 100 fotografií

vazba brožovaná

běžná cena 279,- Kč, naše cena 260,- Kč, cena K"M"K 232,- Kč

ISBN 978-80-86930-20-6

Kniha Vernisáž pamětníků navazuje na první část „Modrých medailonků“. V této druhé části, vernisáži pamětníků jsou prezentovány portréty dosud žijících veteránů, kteří na své aktivní působení na mořích a oceánech již jen nostalgicky vzpomínají. Najdete zde čtrnáct medailonků: Milan Rusňák, kapitán dálné námořní plavby; Počestné avantýry námořníka Jana; S Jindřichem Vodičkou od břehů Berounky do sídla vlády nad Vltavou; Morseovka radisty Vítězslava Schillera; Námořní kapitán v exilu Dalibor Berka; Toulavé boty Kozmíka Josefa; Lodní lékař MUDr. Michal Chromiak; Nezničitelný „motorman“ Láďa Honzátko; Expert v oboru radiokomunikace Jiří Borovička; Další exilový kapitán Josef Štefan Schön; Patriot lodi Vítkovice Josef Konečný; Nepotopitelný bocman Eman Novák; Medailon pro tetičku z Ameriky; a medailonek poslední – Fedorův tmavomodrý svět. Publikace vychází k padesátému výročí vzniku Československé námořní plavby.

 

Andrea Vernerová

Krysa v podpalubí

počet stran 136

vazba brožovaná

ilustrace Leo Vaniš

běžná cena 199,- Kč, naše cena 185,- Kč, cena K"M"K 165,- Kč

ISBN 978-80-86930-19-0

První svazek nové edice „Lodě a napětí“ obsahuje dva detektivní příběhy z prostředí naší námořní plavby – příběh z lodi Jizera "Kolik stojí život" a příběh z lodi Rokytka "Na lodi se neťuká". Jak ale autorka Andrea Vernerová sama podotýká: „Jediné, co neodpovídá skutečnosti, jsou kriminální činy – ty se na československých lodích nikdy nestaly…“.

 

 

 

Možná jste si chtěli knihy objednat prostřednictvím internetu v naší zásilkové službě na adrese http://www.mare-czech.cz/naklweb/objednavka.html a zmíněné tituly jste ve formuláři nenašli. Náš správce internetových stránek stále nemá čas je doplnit… Omlouvám se za tento nedostatek a případné zájemce prosím o vepsání požadovaného titulu do kolonky „máte-li nám co sdělit“.

A nyní něco pro modeláře: Rozšířenou nabídku modelářských plánů a publikací v Katalogu JaPa ve formátu PDF Vám zašleme na vyžádání. I tento katalog měl být již na našich stránkách připraven ke stažení.

 

KATALOG01 kopie.jpg

 

 

Zpravodaj „Mokré knihy“ jako aktualitu e-mailem zasíláme pouze abonentům. Pokud jej chcete dostávat i nadále, napište nám a objednejte si tuto bezplatnou službu.

 

Napište nám, co Vás zajímá, o jaké tituly máte zájem…

clip_image072

 

 

 

„Cákance“

 

V této rubrice „od vás pro vás“ nabízíme drobné postřehy a informace o tom, co se v „mokrém“ světě kolem nás děje… Zda zde bude i to, co se teprve dít bude, záleží i na Vás. Zasílejte nám své náměty, co se kde připravuje, kde je co nového…

 

Parník Lanna opět pluje kolem světa!

 

mc024506.jpg  mc024507.jpg

 

Letošního léta to bylo již 88 let, co parník Lanna 6 dokončil svou legendární plavbu z Karlína do Bratislavy. Plavba dlouhá 2700 kilometrů trvala 292 dny, říční remorkér okusil i slané vody a posádka poznala mnoho zemí. A tak není divu, že plavba zaujala i pány Longena, Kische a Haška, kteří cestu přetvořili do divadelní hry. A to docela úspěšné, vždyť podle ní vznikla i kouzelná rozhlasová hra s výborným obsazením (kapitána Strunu si zahrál pan Kemr, zuřivého reportéra Marek Eben). Je i vyhledávaná ochotnickými soubory. A jedno představení máte možnost si prožít sami. Nastudoval je soubor Marvin a pan Daniel Jankovský nám o něm napsal:

 

Předně bych představil náš Marvinův divadelní soubor. Hrajeme jednou do roka na letní zahradní slavnosti v okruhu našich přátel a právě pro ně. A pak nás vždy uprosí, abychom hru zopakovali v Praze pro ty, kteří nemohli dorazit. Podzimní reprizu pořádáme s dobrovolným vstupným, vybereme tak 2.000 a ty věnujeme třeba DDM, kde hrajeme v tělocvičně.

Jsme tedy čistí amatéři. Ale diváky kamarády to baví a tak jsme letos nacvičili už desátou hru

Haškovu hru o plavbě Lanna 8 jsme našli úplnou náhodou a hned nás zaujala. Po výrazných úpravách (je nás letos jen 6 herců) jsme snad diváky pobavili. Ale taky asi poučili. A sebe taky. O firmě Lanna a parnících vůbec jsme nic netušili. Teď už znám Lannovu vilu, ulici v Praze i Budějovicích...

 

Termín našeho představení bude v pátek 20. 11. v DDM Praha 2, Slezská 21. Začátek cca 19:00.

 

Jak koukám na obrázek, udělali jsme na scéně parník Lanna kolesový, a on má asi šroub... No snad nám odborníci prominou.

 

Odborníci jistě rádi prominou. Koneckonců Marvin není jediný soubor, který zaměnil propeler za koleso, jak to dosvědčuje i starší divadelní plakátek. Výňatek pochází z publikace Zdeňka Bauera, Stavební stroje firmy Lanna. I tuto knihu stále nabízíme v naší zásilkové službě.
A nakonec ještě jedna perlička. Koncem 60. let minulého století hra inspirovala československé jachtaře, kteří ovšem netušili, že hra je napsána podle skutečnosti, k obdobné plavbě, ale na plachetnici a z Bratislavy do Prahy. Povedlo se…

 

mc050099(A1583).jpg  Lanna6.jpg

 

 

 

Z informací ze Spolku přátel plavby v Děčíně:

Srdečně Vás zveme na schůzku Spolku přátel plavby, která se bude konat v úterý 13. října v Oblastním muzeu Děčín od 16,30 hod.

Program.

           spolková činnost

           od 17,00 hod. přednáška pana Ing. Jaroslav Kubce, CSc.

DOL - legenda nebo budoucnost

K tématu: přednášející je známým propagátorem plavby a vodních cest, přispívá do řady odborných časopisů, je spoluautorem mj. knih Svět vodních cest, Vodní cesty světa a Křižovatka tří moří. Poslední uvedená kniha je bohatě ilustrovaná publikace podávající jak odborníkům, tak nejširší veřejnosti fundované a poutavé informace o plánované výstavbě vodní cesty Dunaj-Odra-Labe. Kniha se zabývá historií i současností, jak tohoto průplavu, tak říční dopravy v Evropě vůbec, přináší zajímavé technické údaje o stavbě takovéto vodní cesty, nepomíjí ani přírodu a okolí plánovaného koridoru.

Informace

 

další schůzky    -   10. listopadu v muzeu – saské osobní parníky – německý propagační film s aktuálním komentářem

-       8. prosince v muzeu – valná hromada, vánoční setkání

 

Spolek přátel plavby

Příčná 351/6, 405 01 Děčín III, 606 690 014 (Klein), 606 737 264 (Pažourek)

 

 

 

Z informací od námořníků:

 

K letos zemřelým

Jaroslav Chovanec, číf strojní, zemřel v březnu ve věku 67 let

Jana Říhová, pracovnice ústředí, zemřela v srpnu ve věku 85 let

se přidal

Míla Janovský, loďmistr,  zemřel v září

pohřeb se konal v pondělí 5.10. ve 14,15 h. v krematoriu  v Motole

 

 

 

Dne 12. září 2009 se uskutečnilo setkání námořníků na motorové lodi Európé. Další snímky z plavby naleznete na adrese http://foto-mare-czech.galerie.cz/3743672-mc070108-070421-setkani-namorniku-na-lodi-europe-v-praze-12-zari-2009# nebo na stránkách organizátora plavby Odborového svazu námořníků (OSN) www.osnamorniku.cz.

 

Logo OSN.jpg

 

mc070116(7051).jpg  mc070121(7056).jpg

 

mc070139(7074).jpg  mc070158(7093).jpg  

 

mc070161(7096).jpg  mc070162(7097).jpg  

 

mc070203(7138).jpg  mc070261(7196).jpg  

 

mc070278(7213).jpg  mc070308(7243).jpg  

 

mc070319(7254).jpg  mc070330(7265).jpg  

 

 

   

 

Z posledních Aktualit Klubu čtenářů Arthura Ransoma:

clip_image110

Milí příznivci AR a jeho knížek,

 

Na stáncích se objevilo zajímavé DVD „Historie bitevních lodí“. Za rozumnou cenu 49 Kč si přinesete dvouhodinový dokument. Jediným záporem je, že historie začíná dost pozdě, tedy o plachtách zde není nic. Domů jsem si tohle DVD přivezl před chvilkou, takže jsem si je ještě nestačil pustit, ale podle toho, že pochází z produkce Discovery Channel, se dá soudit na kvalitní obsah.

 

Skvělým zdrojem informací pro badatele v oboru historie jachtingu jsou stránky německého jachtklubu, jejichž součástí je i archiv časopisu Die Yacht od roku 1904 až do roku 1981. Dá se tam najít spousta zajímavých článků s fotografiemi i plánky lodí. Skvělé nejen pro ty, kdo více či méně ovládají němčinu. Hledání v archivu dá sice trochu práce, ale je to opravdu pokladnice zajímavostí. Podívejte se na adresu:

 

http://www.yacht.de/yo/show.php3?id=127&nodeid=127&ps_lo=

 

Velice zajímavá, názorná a užitečná jsou videa, která vám předvedou ledacos z uzlařského umění. Když jsem se na ně díval, nedařilo se mi sice spustit zvuk, ale vše je tak pěkně zpracováno, že se obejdete i bez komentáře, který je (jak předpokládám) v němčině. Podívejte se na adresu:

 

http://www.yacht.de/yo/show.php3?id=303&nodeid=303&ps_lo=

 

Nemilá zpráva je, že nám zkrachovala Expedice Vltava plánovaná na tento víkend. Z přihlášených čtyř zájemců nakonec nedorazil nikdo, takže jsem si splutí Vltavy odpustil i já, protože na mně zrovna leze rýma nebo nějaký podobný neduh. Každopádně je to škoda, v penzionu i v půjčovně lodí v Českém Krumlově se mi podařilo sjednat opravdu lukrativní slevy, jenže protože jsme akci nakonec odvolali až v pátek v pozdním odpoledni, vyslechl jsem si na obou místech své a obávám se, že tak skvělá nabídka se po letošní smutné zkušenosti už bude opakovat jen těžko.

 

Ať žijí V&A

 

čfk

 

 

A Čáryfuk nám jako jihočeský dopisovatel poslal i následující informace o plavbě z místního tisku:

 

Vltava1.jpg

 

Vltava2.JPG

 

 

logo_PPS-blue.jpg

 

Pražská paroplavební společnost plavbou pod slapskou přehradu oficiálně zakončila již 144. plavební sezonu. Plavidla PPS však k projížďce Prahou stále můžete využít. Další fotografie z ukončovací plavby můžete shlédnout na internetové adrese http://foto-mare-czech.galerie.cz/3807123-mc070440-070887-2009-09-20-ukonceni-sezony-pps-2009.

 

mc070492(7808).jpg  mc070510(7837).jpg

 

mc070514(7841).jpg  mc070582(7917).jpg  

 

mc070515(7842).jpg  mc070559(7891).jpg  mc070567(7900).jpg  

 

mc070593(7930).jpg  mc070656(8008).jpg  mc070632(7980).jpg  

 

 

mc070671(8027).jpg  mc070675(8034).jpg  

 

mc070683(8043).jpg  mc070681(8041).jpg  mc070685(8045).jpg

 

mc070688(8048).jpg  mc070701(8069).jpg  mc070709(8078).jpg 

 

mc070720(8092).jpg  mc070826(8217).jpg  mc070869(8268).jpg

 

 

 

 

Muzea, výstavy, expozice

 

Malta Maritime Museum

Uděláte-li si menší výlet na Maltu, vřele Vám doporučuji navštívit i námořní muzeum ve Vittoriose. Z Valetty se tam pohodlně dostanete přes Grand Harbour tradičním maltským člunem luzzu jako taxikem.

 

mc056704(9374)kopie.jpg  mc056882(9712).jpg   mc056728(9401).jpg

 

mc056547(9188).jpg  mc056548(9189).jpg  mc056555(9196)kopie.jpg

 

mc056556(9197)kopie.jpg  mc056549(9190).jpg

 

mc056567(9210).jpg  mc056568(9211).jpg

 

mc056564(9206)kopie.jpg  mc056573(9216).jpg

 

mc056576(9220)kopie.jpg  mc056587(9236)kopie.jpg

 

mc056577(9222).jpg  mc056590(9239).jpg

 

mc056627(9281).jpg  mc056639(9297).jpg

 

mc056623(9277).jpg  mc056597(9248).jpg

 

Malá zajímavost. Uprostřed panelu vpravo nahoře je známá fotografie těžce poškozeného tankeru Ohio z dubnového konvoje v roce 1942. Její detail je vlevo dole, vpravo je pak její „barokní“ obdoba z kostela na ostrově Gozo.

 

Malta_1942-08-Ohio.jpg  mc056851(9613)kopie.jpg

 

mc056645(9303).jpg  mc056649(9307).jpg

 

mc056660(9320).jpg  mc056678(9339).jpg

 

mc056684(9347).jpg  mc056698(9363).jpg

 

mc056688(9352).jpg  mc056697(9362).jpg

 

 

 

„Mokrá“ výročí

 

05 10 1917      92. výročí dezerce K.u.K. torpédovky Tb.11

07 10 1571      438. výročí bitvy u Lepanta

07 10 1985      24. výročí únosu italské výletní lodě Achille Lauro teroristy

10 10 1857      152.výročí úmrtí Josefa Ressela – vynálezce lodního šroubu

11 10 1932      77. výročí hlídkové lodě President Masaryk ve službě

11 10 1942      67. výročí bitvy u mysu Esperance

12 10 1492      517. výročí znovuobjevení Ameriky (Kryštof Kolumbus)

14 10 1939      70. výročí potopení britské bitevní lodě Royal Oak ve Scapa Flow ponorkou U–39

17 10 1944      65. výročí začátku největší námořní bitvy u Leyte

18 10 1933      76. výročí prodeje lodě Legie Legiobankou do Řecka

19 10 1930      79. výročí křestu hlídkové lodě President Masaryk

21 10 1797      212. výročí zrodu fregaty Constitution

21 10 1805      204. výročí bitvy u Trafalgaru

24 10 1944      65. výročí potopení největší bitevní lodě Yamato

27 10 1944       65. výročí potopení německé ponorky U1060 československými letadly

27 10 1966      43. výročí prvního vyplutí největší lodě ČNP – Vítkovice

31 10 1941      68. výročí potopení torpédoborce Reuben James, první válečné lodi USA v druhé světové válce 

31 10 1941      91. výročí zániku rakousko-uherského válečného námořnictva

01 11 1914      91. výročí potopení bitevní lodi Viribus Unitis

01 11 1914      95. výročí bitvy u Coronelu

02 11 1642      367. výročí objevení Tasmánie Tasmanem

01 11 1869      140. výročí (listopad) spuštění na vodu  Cutty Sark

07 11 1917      92. výročí výstřelu z křižníku Aurora na Zimní palác

08 11 1521      488. výročí návratu lodi Victoria z 1. cesty kolem světa

10 11 1943      před 66 lety čs. letadla potopila ponorku U966

11 11 1940      69. výročí náletu na Tarent (až 12. 11.)

11 11 1954      55. výročí zahájení provozu lodi Lidice v ČNP

12 11 1942      67. výročí 1. bitvy o Guadalcanal

15 11 1942      67. výročí 2. bitvy o Guadalcanal

17 11 1869      140. výročí otevření Suezkého průplavu

18 11 2008      1. výročí únosu tankeru Sirius Star somálskými piráty

20 11 1620      389. výročí doplutí Mayfloweru do Ameriky

20 11 1820      189. výročí potopení vorvaněm lodi Essex

25 11 1943      66. výročí bitvy u mysu St. George

27 11 1940      69. výročí bitvy u mysu Spartivento   

 

Pomozte nám doplnit seznam „mokrých“ výročí…

 

 

 

Seznam publikací nabízených naší zásilkovou službou:

PUBLIKACE NAKLADATELSTVÍ MARE-CZECH

Bez konce širé moře je...                                                   běžná cena: 299 Kč  naše cena: 278 Kč K“M“K: 248 Kč

Boxeři v Šanghaji                                                              běžná cena: 229 Kč  naše cena: 213 Kč K“M“K: 190 Kč

Hlídková loď President Masaryk                                         běžná cena: 199 Kč  naše cena: 185 Kč K“M“K: 165 Kč

Jitřenka pluje na východ                                                    běžná cena: 359 Kč  naše cena: 334 Kč K“M“K: 298 Kč

Krysa v podpalubí                                                            běžná cena: 199 Kč  naše cena: 185 Kč K“M“K: 165 Kč

Legendární parník Bohemia                                                běžná cena: 219 Kč  naše cena: 204 Kč K“M“K: 182 Kč

Loděnice v Křešicích                                                         běžná cena: 299 Kč  naše cena: 278 Kč K“M“K: 248 Kč

Lodě a plavba na střední Vltavě                                         běžná cena: 299 Kč  naše cena: 278 Kč K“M“K: 248 Kč

Modré medailonky I – Věčně živé námořní legendy             běžná cena: 269 Kč  naše cena: 250 Kč K“M“K: 223 Kč

Modré medailonky II – Vernisáž pamětníků (připravujeme)    běžná cena: 279 Kč  naše cena: 260 Kč K“M“K: 232 Kč

Moře milované i proklínané 1                                             běžná cena: 199 Kč  naše cena: 185 Kč K“M“K: 165 Kč

Moře milované i proklínané 2                                             běžná cena: 189 Kč  naše cena: 176 Kč K“M“K: 157 Kč

Padesát let ČNP                                                               běžná cena 249 Kč   naše cena 232 Kč  cena K"M"K 217 Kč

Parník Civetta a lodní šroub Josefa Ressla                         běžná cena: 349 Kč  naše cena: 325 Kč K“M“K: 290 Kč

Patagonií v sedle                                                              běžná cena: 399 Kč  naše cena: 370 Kč K“M“K: 330 Kč

Příběh „Ostrostřelce“                                                         běžná cena: 229 Kč  naše cena: 213 Kč K“M“K: 190 Kč

Rakouské válečné námořnictvo 1848–1866                         běžná cena: 399 Kč  naše cena: 370 Kč K“M“K: 330 Kč

Stará plavba na dolní Vltavě                                              běžná cena: 179 Kč  naše cena: 166 Kč K“M“K: 149 Kč

Světem křížem krážem                                                       běžná cena: 299 Kč  naše cena: 278 Kč K“M“K: 248 Kč

Uzel pro štěstí                                                                  běžná cena: 329 Kč  naše cena: 306 Kč K“M“K: 273 Kč

Vlečné parníky na Vltavě a Labi „Péčka“                             běžná cena: 299 Kč  naše cena: 278 Kč K“M“K: 248 Kč

 

LABSKO-VLTAVSKÁ PLAVBA

LVP 15 (2009)                                                                   běžná cena: 79 Kč    naše cena: 75 Kč  

LVP 14 (2008)                                                                   běžná cena: 79 Kč    naše cena: 75 Kč  

LVP 13 (2007)                                                                   běžná cena: 79 Kč    naše cena: 75 Kč        

LVP 12 (2006)                                                                   běžná cena: 69 Kč    naše cena: 65 Kč  

LVP 11 (2005)                                                                   běžná cena: 69 Kč    naše cena: 65 Kč  

LVP 10 (2004)                                                                   běžná cena: 59 Kč    naše cena: 55 Kč  

LVP 9 (2003)                                                                     běžná cena: 59 Kč    naše cena: 55 Kč  

 

PUBLIKACE O LODÍCH A PLAVBĚ Z JINÝCH NAKLADATELSTVÍ

Na jachtě do světa                                                            běžná cena 210 Kč   naše cena 195 Kč

Ve službách jeho veličenstva                                             běžná cena 210 Kč   naše cena 195 Kč

Plachty v ohni                                                                   běžná cena 419 Kč   naše cena 377 Kč

Vodácká putování s Lukášem Pollertem                             běžná cena 299 Kč   naše cena 280 Kč  Klub cestovatelů CC a Deto A.D. 250 

Hitlerova ponorková válka: Pronásledovaní 1942–1945        běžná cena 674 Kč   naše cena 627 Kč

Hitlerova ponorková válka: Pronásledovatelé 1939–1942     běžná cena 539 Kč   naše cena 502 Kč

Tiché vítězství: Těžké začátky 1941–1943                            běžná cena 539 Kč   naše cena 502 Kč

Hvězda moří                                                                     běžná cena 249 Kč   naše cena 232 Kč

Krvavý Biskaj                                                                    běžná cena 349 Kč   naše cena 325 Kč

Loď bláznů                                                                       běžná cena 225 Kč   naše cena 210Kč

Malé Antily – Ostrovy, piráti a plantážníci                           běžná cena 399 Kč   naše cena 371 Kč

Metla moří                                                                        běžná cena 550 Kč   naše cena 512 Kč

Největší námořní bitvy XX. století                                      běžná cena 399 Kč   naše cena 371 Kč

Nevěstinec na vlnách                                                        běžná cena 193 Kč   naše cena 180 Kč

Piráti                                                                                běžná cena 279 Kč   naše cena 260 Kč

Plavby, které změnily svět                                                 běžná cena 399 Kč   naše cena 371 Kč

Řeky moravskoslezského kraje                                           běžná cena 220 Kč   naše cena 205 Kč

S Nepraktou v mokrém živlu                                              běžná cena 149 Kč   naše cena 139 Kč

Trafalgar: Anatomie námořní bitvy                                      běžná cena 309 Kč   naše cena 288 Kč

Tři muži ve člunu (o psu nemluvě) a Tři muži na toulkách      běžná cena 198 Kč   naše cena 185 Kč

Ve službách královny Alžběty                                            běžná cena 248 Kč   naše cena 232 Kč

Výprava české šlechty do Itálie v letech 1551–1552            běžná cena 249 Kč   naše cena 232 Kč

Zajati na moři                                                                    běžná cena 329 Kč   naše cena 306 Kč

Život v poklusu                                                                 běžná cena 159 Kč   naše cena 148 Kč

Oceány na vlastní oči                                                        běžná cena 249 Kč   naše cena 232 Kč

Vikingové                                                                         běžná cena 289 Kč   naše cena 269 Kč

Historie pražské paroplavby                                              běžná cena: 399 Kč  naše cena: 370 Kč K“M“K: 330 Kč

Velký slovník moře a lodí                                                   běžná cena: 1492 Kč                            naše cena: 1395 Kč                                                                                        

Neuvěřitelná cesta                                                             běžná cena: 315 Kč  naše cena: 293 Kč      

Námořnické historky                                                          běžná cena: 199 Kč  naše cena: 185 Kč      

Kuchařský zeměpis                                                           běžná cena: 229 Kč  naše cena: 215 Kč      

Eduard Ingriš                                                                    běžná cena: – Kč     naše cena: 67 Kč        

Historické lodě 16. - 18. století                                           běžná cena: 377 Kč  naše cena: 350 Kč      

Brněnští mariňáci                                                              běžná cena: 275 Kč  naše cena: 260 Kč      

Modré vzpomínky                                                             běžná cena: 179 Kč  naše cena: 160 Kč

Vltava (Větvička–Rendek)                                                  běžná cena: 499 Kč  naše cena: 465 Kč      

Válečné lodě 6                                                                  běžná cena: 369 Kč  naše cena: 343 Kč      

Válečné lodě 7                                                                  běžná cena: 389 Kč  naše cena: 352 Kč      

Válečné lodě 8                                                                  běžná cena: 499 Kč  naše cena: 464 Kč

Britské palubní letectvo                                                     běžná cena: 259 Kč  naše cena: 240 Kč

Torpédo pal!                                                                     běžná cena: 289 Kč  naše cena: 269 Kč

Až ke dnu!                                                                        běžná cena: 319 Kč  naše cena: 297 Kč

Němečtí korzáři                                                                 běžná cena: 329 Kč  naše cena: 306 Kč

Stavební stroje firmy Lanna                                               běžná cena: 998 Kč  naše cena: 928 Kč      

Dálná plavba volá                                                             běžná cena: 290 Kč  naše cena: 270 Kč      

Zaniklé Podskalí – Vory a lodě na Vltavě                            běžná cena neuvedena                         naše cena: 400 Kč                                                                                          

Vojenské lodě Československa 1918–1959                         běžná cena: 89 Kč    naše cena: 83 Kč  

 

NAKLADATELSTVÍ „T“

Plavební ročenky:

Plavební ročenka 2008                                                      běžná cena: 100 Kč  naše cena: 93 Kč

Plavební ročenka 2007                                                      běžná cena: 100 Kč  naše cena: 93 Kč

Plavební ročenka 2006                                                      běžná cena: 125 Kč  naše cena: 116 Kč

Plavební ročenka 2005                                                      běžná cena: 125 Kč  naše cena: 116 Kč

Plavební ročenka 2004                                                      běžná cena: 100 Kč  naše cena: 93 Kč

Plavební ročenka 2003                                                      běžná cena: 100 Kč  naše cena: 93 Kč

Plavební ročenka 2002                                                      běžná cena: 100 Kč  naše cena: 93 Kč

Plavební ročenka 2001                                                      běžná cena: 110 Kč  naše cena: 102 Kč

Plavební ročenka 2000                                                      běžná cena: 105 Kč  naše cena: 98 Kč

Plavební ročenka 1999                                                      běžná cena: 100 Kč  naše cena: 93 Kč

Plavební ročenka 1998                                                      běžná cena: 95 Kč    naše cena: 88 Kč

Plavební ročenka 1997                                                      běžná cena: 90 Kč    naše cena: 84 Kč

Plavební ročenka 1996                                                      běžná cena: 85 Kč    naše cena: 79 Kč

Vůdce malého plavidla (národní průkaz):

Vůdce malého plavidla                                                      běžná cena: 240 Kč  naše cena: 223 Kč 

Vůdce malého plavidla - plachty                                        běžná cena: 45 Kč    naše cena: 42 Kč

Plavba rekreační lodí (učebnice)                                         běžná cena: 190 Kč  naše cena: 177 Kč

Řád plavební bezpečnosti – textová část                           běžná cena: 85 Kč    naše cena: 79 Kč

Vůdce rekreačního plavidla (mezinárodní průkaz):

Vůdce rekreačního plavidla – moře                                     běžná cena: 85 Kč    naše cena: 79 Kč

Pravidla pro zabránění srážkám na moři – COLREG            běžná cena: 40 Kč    naše cena: 37 Kč  

Vůdce plavidla a člen posádky plavidla jiného než malého:

Lodník, kormidelník, kapitán                                               běžná cena: 350 Kč  naše cena: 325 Kč

Strojmistr, převozník                                                         běžná cena: 350 Kč  naše cena: 325 Kč

Vedení plavidla pomocí radaru                                          běžná cena: 25 Kč    naše cena: 23 Kč

Základy konstrukce plavidel                                               běžná cena: 190 Kč  naše cena: 177 Kč

Základy plavební nauky                                                     běžná cena: 220 Kč  naše cena: 205 Kč

Další odborné publikace:

Řád plavební bezpečnosti na vodních cestách České republiky                          běžná cena: 235 Kč      naše cena: 218 Kč

Jednotný slovník UN/ECE pro rádiová spojení                    běžná cena: 170 Kč  naše cena: 158 Kč

Plavební mapa Vltavy pro rekreační plavbu                        běžná cena: 350 Kč  naše cena: 325 Kč

Plavební mapa Labe pro rekreační plavbu                          běžná cena: 350 Kč  naše cena: 325 Kč

 

RANSOMOVKY

Boj o ostrov                                                                     běžná cena: 199 Kč  naše cena: 170 Kč

Holubí pošta                                                                     běžná cena: 199 Kč  naše cena: 170 Kč

Nechtěli jsme na moře                                                       běžná cena: 199 Kč  naše cena: 170 Kč

Velká severní?                                                                  běžná cena: 199 Kč  naše cena: 170 Kč

Velká šestka                                                                     běžná cena: 199 Kč  naše cena: 170 Kč

Klub Lysek                                                                       běžná cena: 199 Kč  naše cena: 170 Kč

Záhadné vody                                                                  běžná cena: 199 Kč  naše cena: 170 Kč

Slečna Lee                                                                       běžná cena: 199 Kč  naše cena: 170 Kč

Lysky na severu                                                                běžná cena: 179 Kč  naše cena: 150 Kč

Petr Kachna                                                                      běžná cena: 199 Kč  naše cena: 170 Kč

 

PRODUKCE NAKLADATELSTVÍ ARES

Československé pásové dělostřelecké tahače 1919–1950    běžná cena: 199 Kč  naše cena: 185 Kč

Maďarská armáda 1919-1945                                             běžná cena: 549 Kč  naše cena: 510 Kč      

10 800 sestřelů                                                                 běžná cena: 259 Kč  naše cena: 240 Kč      

Březen 1939                                                                      běžná cena: 369 Kč  naše cena: 343 Kč      

Cizinci v RAF                                                                    běžná cena: 219 Kč  naše cena: 204 Kč

Čs. obrněná vozidla                                                          běžná cena: 599 Kč  naše cena: 557 Kč

Dravec temnot                                                                  běžná cena: 159 Kč  naše cena: 148 Kč

Na nebi hrdého Albionu 1                                                  běžná cena: 799 Kč  naše cena: 743 Kč

Na nebi sladké Francie 2                                                   běžná cena: 299 Kč  naše cena: 278 Kč

Na nebi sladké Francie 1+2                                                běžná cena: 699 Kč  naše cena: 650 Kč

Obrněná technika 5                                                           běžná cena: 349 Kč  naše cena: 325 Kč      

Obrněná technika 6                                                           běžná cena: 399 Kč  naše cena: 370 Kč      

Obrněná technika 7                                                           běžná cena: 399 Kč  naše cena: 370 Kč

Obrněná technika 8                                                           běžná cena: 399 Kč  naše cena: 370 Kč

Padáky nad Slovenskem                                                   běžná cena: 188 Kč  naše cena: 175 Kč

Pancéřoví granátníci                                                          běžná cena: 349 Kč  naše cena: 325 Kč

Slovenská armáda                                                            běžná cena: 459 Kč  naše cena: 427 Kč

Výsadkáři a průzkumníci                                                    běžná cena: 229 Kč  naše cena: 213 Kč

 

POHLEDNICE

Osobní lodě na našich vodách –Vyšehrad, Kotva, Šumava, Máj, Hynek, Carina, Regina, Nepomuk, Puškvorec, Visla, Odra

Lodě v české historii –s/s Republika, m/s Brno, Svatojánské proudy, s/s Antonin Dvorak a T.G. Masaryk (Liberty ship)

                                                                       jeden kus:                       naše cena: 6 Kč         K“M“K: 5 Kč    

                                                                       od pěti kusů:                   naše cena: 5 Kč         K“M“K: 4 Kč    

 

NÁŠIVKY, ŠTÍTKY, ODZNAKY

Repliky čepicových štítků:

K-01        Čs. plavební společnost Labská, cca 30. léta 20. stol.

K-02        ČSPD, cca 50. až 80. léta 20. stol.

K-03        PPS, cca 90. léta 20. stol.

K-04        Čs. loď Legie, 20. léta 20. stol.

K-05        Čs. loď Republika, cca 50. léta 20. stol.

K-06        Československá námořní plavba, cca 80. léta 20. stol.

K-07        Čs. armáda - loďstvo, od roku 1919

K-08        pouze s kotvou bez označení

K-09        Učiliště ČSPLO, cca 50. léta 20. stol.

K-10        Rakousko-uherské námořnictvo, důstojníci kolem roku 1910

K-11        ČSPLO, kapitán zahraniční plavby

K-12        KčAR (pouze pro členy)

K-13        Obchodní lodstvo U.S. MARINE MERCHANTE (baret)

K-14        (neprodejné)

K-15        ČSPLO, cca 60. až 80. léta 20, stol.

K-16        DP hl. m. Prahy – osobní lodní doprava, cca 80. léta 20. stol.

K-17        Velká Británie – RMS Titanic (důstojníci)

K-18        Italské válečné námořnictvo (důstojníci)

K-19        Japonské válečné námořnictvo (důstojníci)

K-20        Německé válečné námořnictvo (I.WW, důstojníci) zlatá (g), stříbrná (s)

K-21        Velká Británie - Royal Navy

K-22        US válečné námořnictvo (důstojníci)

K-23        Námořní společnost československá (1922)

K-24        Československá plavba dunajská (1. republika)

K-25        pravděpodobně Legiobanka před rokem 1920 (rekonstrukce podle foto z lodi Morava cca 1930)

 

              běžná cena: 200 Kč      naše cena: 180 Kč        K“M“K: 170 Kč          

Nášivky:

B-01        ČSPLO, na sportovní blůzu

B-02        Dunajská pohraniční stráž VMV (rukáv)

              běžná cena: 200 Kč      naše cena: 180 Kč        K“M“K: 170 Kč          

 

MODELÁŘSKÉ PLÁNY JaPa

Katalog.       Jméno              Typ                       Původ                          Měřítko          Cena     

číslo            plánu                lodi                        lodi                              výkresu

01 s 75        Olympus          ponorka,                Velká Británie               1 : 75             190 Kč  

01 s             Olympus          ponorka                 Velká Británie               1 : 100           170  

02 s             California          ponorka                 Velká Británie               1 : 100           350  

02                California          bitevní loď             USA                             1 : 200           180  

03 s             Richelieu          bitevní loď             Francie                         1 : 100           375  

03                Richelieu          bitevní loď             Francie                         1 : 200           200  

04 s             Tirpitz               bitevní loď             Německo                      1 : 100           415  

04                Tirpitz               bitevní loď             Německo                      1 : 200           205  

05 s             Sheffield          lehký křižník           Velká Británie               1 : 100           300  

05                Sheffield          lehký křižník           Velká Británie               1 : 200           180  

06 s             Beowulf            pobřežní bitevní loď                                   Německo        1 : 100    200 

06                Beowulf            pobřežní bitevní loď                                   Německo        1 : 200    150 

07 s             Pietro de Cristofaro                       korveta                         Itálie               1 : 100    180 

08 s             Kresta              raketový křižník      SSSR                          1 : 100           310  

08                Kresta              raketový křižník      SSSR                          1 : 200           180  

09 s             Akagi               letadlová loď         Japonsko                     1 : 100           520  

09                Akagi               letadlová loď         Japonsko                     1 : 200           240  

010 s 50       Brave Borderer torpédový člun      Velká Británie               1 : 50             190 Kč  

011 s           Warspite           bitevní loď             Velká Británie               1 : 100           355  

011              Warspite           bitevní loď             Velká Británie               1 : 200           185  

012 s           Borodino          bitevní loď             Rusko                          1 : 100           300  

012              Borodino          bitevní loď             Rusko                          1 : 200           180  

013 s           Baltimore          těžký křižník           USA                             1 : 100           330  

013              Baltimore          těžký křižník           USA                             1 : 200           180  

014 s 50       MTC-1003         výsadková loď       Itálie                             1 : 50             160 Kč  

015 s           Viribus Unitis    bitevní loď             Rakousko-Uhersko        1 : 100           360  

015              Viribus Unitis    bitevní loď             Rakousko-Uhersko        1 : 200           195  

016 s 75       I-15                  ponorka                 Japonsko                     1 : 75             190 Kč  

017 s 50       Grey Goose      stíhač ponorek       Velká Británie               1 : 50             230 Kč  

017 s           Grey Goose      stíhač ponorek       Velká Británie               1 : 100           170  

018 s           Long Beach      raketový křižník      USA                             1 : 100           365  

Katalog.       Jméno              Typ                       Původ                          Měřítko           Cena     

číslo            plánu                lodi                       lodi                              výkresu

018              Long Beach      raketový křižník      USA                             1 : 200           200  

019 s           Le Terrible        torpédoborec        Francie                         1 : 100           270  

019              Le Terrible        torpédoborec        Francie                         1 : 200           170  

020 s           Yorktown          letadlová loď         USA                             1 : 100           500  

020              Yorktown          letadlová loď         USA                             1 : 200           240  

021 s 25       Arrow               dělový člun            Velká Británie               1 : 25             320 Kč  

021 s 50       Arrow               dělový člun            Velká Británie               1 : 50             185 Kč  

022 s 50       Combatante III B                            raketový člun                Řecko            1 : 50     260 Kč 

023 s           Taškent            torpédoborec        SSSR                          1 : 100           250  

023              Taškent            torpédoborec        SSSR                          1 : 200           165  

024 s           Missouri           bitevní loď             USA                             1 : 100           445  

024              Missouri           bitevní loď             USA                             1 : 200           235  

025 s           Nagato             bitevní loď             Japonsko                     1 : 100           415  

025              Nagato             bitevní loď             Japonsko                     1 : 200           210  

026 s 75       D-3                  ponorka                 SSSR                          1 : 75             190 Kč  

027 s           Fletcher            torpédoborec        USA                             1 : 100           250  

027              Fletcher            torpédoborec        USA                             1 : 200           160  

028 s           Penelope          lehký křižník           Velká Británie               1 : 100           305  

028              Penelope          lehký křižník           Velká Británie               1 : 200           180  

029 s 50       S-142               torpédový člun      Německo                      1 : 50             180 Kč  

030 s           Karlsruhe          lehký křižník           Německo                      1 : 100           300  

030              Karlsruhe          lehký křižník           Německo                      1 : 200           180  

031 s           Hatsushimo      torpédoborec        Japonsko                     1 : 100           250  

032 s           Hood               bitevní křižník         Velká Británie               1 : 100           490  

032              Hood               bitevní křižník         Velká Británie               1 : 200           240  

033 s 75       U-VII B             ponorka                 Německo                      1 : 75             190 Kč  

033 s           U-VII B             ponorka                 Německo                      1 : 100           170  

034 s 50       Gyoraitey         torpédový člun      Japonsko                     1 : 50             200 Kč  

035 s           Bouvet             bitevní loď             Francie                         1 : 100           360  

035              Bouvet             bitevní loď             Francie                         1 : 200           200  

036 s           Jamato             bitevní loď             Japonsko                     1 : 100           480  

036              Jamato             bitevní loď             Japonsko                     1 : 200           240  

037              Arizona             bitevní loď             USA                             1 : 100           380  

037              Arizona             bitevní loď             USA                             1 : 200           220  

Katalog.       Jméno              Typ                       Původ                          Měřítko           Cena     

číslo            plánu                lodi                       lodi                              výkresu

P01 s 75      La Drac'ene      galéra                    Francie                         1 : 75             260 Kč  

P01 s           La Drac'ene      galéra                    Francie                         1 : 100           200  

P02 s 50      Victory             řadová loď             Velká Británie               1 : 50             460 Kč  

P02 s           Victory             řadová loď             Velká Británie               1 : 100           240  

Knihy JaPa

01               

02                Bismarck                                                                                               580 Kč  

03                Americké válečné lodě 1914–18                                                              300 Kč  

 

Poznámka:
Nenajdete-li uvedené tituly v 
objednávkovém formuláři, napište požadované tituly do kolonky „Máte-li nám co sdělit“

Naši další nabídku i obchodní podmínky zásilkové služby najdete na naších stránkách www.mare-czech.cz i ve starších „Mokrých“ knihách.

 

 

 

Za nakladatelství Mare-Czech

 

 

Marek Přikryl

 

                                          clip_image112