„Mokré knihy“ č. 30                                                                    listopad 2008

Publikace o lodích, plavbě, a lidech kolem nich…

Vážení přátelé,

máte před sebou kulaté, třicáté, „Mokré“ knihy. K někomu z Vás však přicházejí již téměř naposledy, neboť…

 

Důležité upozornění!

Jak jsme Vás již informovali minule, za tříletou existenci zpravodaje „Mokré“ knihy máme v seznamu velké množství neaktuálních e-mailových adres. Proto vytváříme novou databázi čtenářů. Od nového roku budeme „Mokré“ knihy zasílat pouze na ty adresy, z kterých dostaneme výzvu „Máme zájem o zasílání zpravodaje Mokré knihy“. Zájemci mohou výzvu zaslat, pokud tak již neučinili, na adresu nakladatelství. Zpravodaje jsou zasílány se skrytými adresami a databáze neslouží k jiným účelům a na výzvu lze kdykoliv kontakt vyjmout.

„Mokré“ knihy též naleznete na internetových modelářských stránkách MO-NA-KO a po „přestavbě“ i na našich stránkách.

 

 

 

I dnes Vám nabídneme několik novinek. Ta první přichází z nakladatelství Triton…

 

 

I. C. B. Dear, Peter Kemp

Velký slovník lodí a moře

Překlad: František Novotný

Vazba: V8a pevná vazba s potahem

Počet stran: 608

Formát: 205 x 290 mm

Vydalo (18. 11. 2008) nakladatelství TRITON 

Cena: 1499 Kč, naše cena 1395 Kč   

ISBN: 978-80-7387-197-0

Odborný výkladový slovník obsahuje na 3 000 hesel nejen z oblasti loďařství, lodní dopravy a historie námořní plavby, ale také z oboru oceánografie. Čtenář se dozví vše o lodích, jejich stavbě a provozu, o námořních bitvách, slavných křižnících a admirálech, o mořském dnu a jeho zkoumání, o rybách a životě v oceánech. Kniha přináší rovněž první český ucelený výklad termínů týkajících se plachetních lodí a manévrování s nimi. Díky anglicko-českému slovníku hesel může publikace sloužit překladatelům jako odborný výkladový slovník. 

 

I další titul je z produkce nakladatelství Triton. Novinkou je ale jen v naší nabídce…

 

 

Tristan Jones

Neuvěřitelná cesta

Překlad: Adéla Bartlová

Vazba: V8 pevná vazba s přebalem

Počet stran: 388

Formát: B5 156 x 232

Vydalo nakladatelství TRITON 

Cena: 315 Kč, naše cena 293 Kč    

ISBN: 978-80-7254-984-9

Tristan Jones během své dobrodružné cesty, kdy plul na malé plachetnici po nejníže položené vodní hladině na světě, Mrtvém moři, a pak po nejvyšší, jezeře Titicaca v Andách, urazil vzdálenost, která odpovídá dvojnásobku obvodu Země a ocitl se „tisíckrát za hranicemi lidských schopností“. Tento úchvatný námořnický příběh je strhujícím dobrodružstvím a zároveň svědectvím o lidské vytrvalosti. 

 

Ač se to na první pohled nezdá, i další publikace má své místo v „mokrých“ knihách. Jak jinak, když Smíchov vždy byl, je, a snad i nadále bude „přístavním městem“. Autora, historika Jana Jungmanna již znáte z úspěšné publikace Zaniklé Podskalí – Vory a lodě na Vltavě…

 

 

Jan Jungmann

Smíchov – město za Újezdskou branou

Vazba: pevná s přebalem

Počet stran: 240

Formát: B5 235 x 315 mm

Vydalo Muzeum hl. města Prahy, Praha 2007

Běžná cena: 467 Kč, naše cena 433 Kč

ISBN: 978-80-85394-59-7

Tato publikace získala druhou cenu v soutěži Gloria musaealis 2007 v kategorii Muzejní publikace roku.

Kniha obsahuje to nejlepší ze stejnojmenné úspěšné výstavy, která v r. 2007 proběhla v Muzeu hl. m. Prahy a ve smíchovské Portheimce. Přináší na 237 stránkách 637 historických fotografií, pohlednic, obrazů a dokumentů z historie Smíchova, z nichž mnohé nebyly dosud nikdy publikovány. Zájemci o dějiny Smíchova dostávají vůbec poprvé do rukou obrazového historického průvodce, který seznamuje s dějinným a urbanistickým vývojem této svébytné čtvrti, s historickými památkami, s prací zdejších obyvatel i s jejich zábavou, kulturou a společenským životem. Zvláštní kapitoly pojednávají o slavných dějinách smíchovského průmyslu a dopravy.

 

Z nakladatelství T Vám nabízíme druhé aktualizované vydání učebnice a příručky…

 

 

Miloš Janda

Plavba rekreační lodí

(učebnice)

Vazba: brožovaná

Počet stran: 126

Formát: 165 x 240 mm

Vydal autor v Nakladatelství T

Běžná cena: 190 Kč, naše cena: 177 Kč

ISBN: 978-80-86243-29-0

Učebnice pro uchazeče o průkaz způsobilosti vůdce malého plavidla a příručka pro zájemce o plavbu rekreační lodí s vlastním strojním pohonem. Výňatky ze zákonů a vyhlášek spojených s vnitrozemskou rekreační plavbou. Podmínky získání průkazu způsobilosti k vedení rekreačního plavidla. Základy konstrukce a vybavení malého plavidla a související požadavky norem. Základní pojmy a nautické zásady vedení malého plavidla podle požadavku Řádu plavební bezpečnosti. Publikace není speciálně zaměřena na problematiku plachetnic.

 

Ač dlouho očekávaná publikace Historie pražské paroplavby tiskárnu opustí až koncem listopadu, již nyní přijímáme objednávky…

 

 

František Vichta

Historie pražské paroplavby

stran 216, lesklá křída 135g, vazba pevná s přebalem a kartónovým pouzdrem, formát 220 x 210 mm

ISBN: 80-7339-124-4

Vydala Pražská paroplavební společnost

Běžná cena: 399 Kč, naše cena: 370 Kč

Počátky paroplavby u nás v souvislosti s vývojem paroplavby v Evropě. Osobnosti plavebního podnikatele J. Andrewse a stavitele lodí J. J. Rustona. Královská saská privilegovaná paroplavební společnost z roku 1836. První pokusy s parním člunem v roce 1816 a 1817 mechanika a vynálezce Josefa Božka. Parník BOHEMIA. Pokus o paroplavbu na střední Vltavě A.Wintera s Angličanem W. U. Pearcem, parník MÉSCÉRY na trati nad Prahou. Regulační práce na Vltavě v roce 1862 stavební firmou A. Lanna. Založení Pražské společnosti pro paroplavbu na řece Vltavě. Provoz na trati z Prahy do Štěchovic. Události prusko-rakouské války v roce 1866. Konkurence plavebního podnikatele J. P. Parraua a Maxe Goldmanna. Plavby mezi Prahou a Klecany. Činnost po první světové válce. Lodní park PPS. Nové tratě z Prahy přes Mělník do Litoměřic a na středním Labi nad Mělníkem. Plavba ke státní hranici ve Hřensku. Nastupující hospodářská krize, konkurence autobusové dopravy. Převzetí PPS ČPSL v roce 1937. Od okupace Německem v letech 1938 až 1945 po zestátnění PPS v rámci ČPSL v roce 1948. Převedení do Dopravního podniku hlavního města Prahy v roce 1961. Nové motorové lodě. Problémy údržby parních strojů a kotlů. Společenské změny po roce 1989.

Lodní park od roku 1865 v detailních popisech s technickými tabulkami, jednotlivé lodě podle lodních typů. Parní stroje, parní kotle. Charakter tradičních vltavských tratí PPS.

 

 

Ze Zlína Vám můžeme nabídnout…

 

 

Eduard Ingriš 1905–1991

Vazba: kroužková

Počet stran: 32

Formát: 210 x 210 mm

Vydal klub H+Z

Naše cena: 67,- Kč

Útlá brožura o osudech a tvorbě českého dobrodruha a světoběžníka, muzikanta, skladatele a dirigenta, trampa a mořeplavce, fotografa, kameramana a režiséra, ale hlavně člověka – Eduarda Ingriše.

 

Fotografické tvorbě této výrazné osobnosti byla věnována nedávno skončená výstava v Novoměstské radnici v Praze. Několik set fotografií doplňovaly trojrozměrné exponáty z autorova života, včetně modelu proslulého voru Kantuta a originální plachty z něj…

Téměř na závěr proběhla i přednáška paní doktorky Magdaleny Preiningerové z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně s ukázkami filmové tvorby Eduarda Ingriše.

 

 

Ve stejné době jako výstava Světy Eduarda Ingriše končila i další významná expozice – Titanic, výstava artefaktů. Několik snímků z naší malé fotoreportáže ovšem nenahradí dojem ze samotné dobře aranžované výstavy se všemi klady zvukové i světelné kulisy, o vypovídací hodnotě z hlubin vyzdvižených exponátů ani nemluvě… Jediné co jsem trochu postrádal, a po nahlédnutí do návštěvní knihy jsem zjistil že jsem nebyl sám, byl model celé lodi.

V příštích, předvánočních, „Mokrých“ knihách Vám nabídneme mimo jiné osmý díl encyklopedické řady Válečné lodě, novou publikaci Českého doktora na Moři, modelářské plány válečných lodí firmy JaPa a produkci nakladatelství Naše vojsko.

 

 

„Cákance“

 

V této rubrice , která by se též dala nazvat „OD VÁS PRO VÁS“, Vám budeme nabízet drobné postřehy a informace o tom, co se v „mokrém“ světě kolem nás děje… Zda zde bude i to, co se teprve dít bude, záleží i na Vás.

 

Je smutné že na české námořníky na Olšanských hřbitovech si před „dušičkami“ vzpomenul jen nějaký blb z „doby bronzové“ a urval z náhrobku část bronzové plakety…

 

Ve Vsetíně proběhla výstava lodních modelářů. Zobrazená plachetnice Dar Pomorza vyhrála zlatou na prvním mistrovství světa v Jablonci. Bitevní loď Richelieu získala zlato na mistrovství Evropy ve Vídni v roce 1974. Příspěvek zaslal Jan Veselý ze Vsetína.

 

Úspěšná výstava LÉTA ZKÁZY A NADĚJE, Češi a Moravané na frontách Velké války a vznik ČSR v Moravském zemském muzeu v Brně bude prodloužena až do konce března 2009. Část výstavy je věnovaná i krajanům v rakousko-uherském námořnictvu.

 

Trup parníku Lanna 1, dlouhá léta dokonávající u skluzu holešovického přístavu, byl přeříznut a odvezen. Doufejme jen že se tak stalo za účelem jeho záchrany, jak by se očekávalo u národní technické památky. Tou byl parník vyhlášen 1. ledna 2007 pod číslem 102154.

 

 

Historický magazín České televize z 8. listopadu byl věnován blížícímu se 50. výročí vzniku Československé námořní plavby. Redaktor František Novotný si do studia pozval kapitána dálné plavby Václava Bouru a lodního lékaře Igora Piňose. Záznam můžete shlédnout zde.

 

Informace Klubu důchodců, přátel a příznivců Československé námořní plavby:

Vážení přátelé,

podzim je ve znamení druhého setkání námořníků i pracovníků ústředí v roce. Přidáváme několik opakujících se informací:

1. Pozvánka je (stejně jako i předchozí) určena pro všechny, kdož nějakým způsobem přivoněli k moři, přičemž ani věk nebo předchozí činnost v podniku nejsou podmínkou a uvítáme každého, kdo mezi nás přijde.

2. Vzhledem k rostoucím poplatkům při rozesílání pozvánek písemnou formou jsme provedli inventuru účasti za několik předchozích let a ty, u nichž jsme za celé toto období nezaznamenali žádnou účast ani omluvu, jsme ze seznamu vyřadili. Samozřejmě, že pokud mezi nás opět cestu najdou, rádi je mezi sebou přivítáme

3. Proto, pokud máte na někoho, kdo s vámi pracoval na lodi nebo v ústředí, kontakt, sdělte mu termín schůzky a současně ho na ní pozvěte a přineste nám na něho spojení.

4. Vzhledem k rozšíření počtu účastníků a rostoucím nákladům bude pozvánka v písemné formě zaslána pouze těm, na něž není spojení elektronickou poštou (celkem 82 osob) a ostatní obdrží pozvánku po internetu formou mailu (celkem 113 osob).

5. Pokud máte mezi svými příbuznými nebo známými někoho, kdo může přijímat poštu přes internet, přineste sebou i jeho e-mailovou adresu, na níž můžeme příště pozvánku, případně další informace zaslat.

Setkání se bude konat tradičně v úterý 18. listopadu 2008 ve 14 hodin v zasedací místnosti budovy ČNP v Počernické ulici

Program setkání: zpráva o uplynulém období příprava výstavy k 50. výročí založení ČNP v roce 2009, informace o možnosti založení námořního muzea, projednání možností další činnosti, informace o schůzkách jednotlivých skupin pracovníků podniku, volba předsedy (zvolený na poslední schůzce nemůže funkci vykonávat).

Současně vás prosíme:

1. o další fotografie a dokumenty z námořnického života, které jsou postupně zpřístupněny na internetu na webových stránkách http://www.namorniplavba.cz/, kde můžete nalézt již ucelené povídání o historii námořní plavby i výsledky provozu našich námořních lodí a lepší fotografie všech námořních lodí i života na lodi, kde byla využita řada materiálů, které jste k tomuto účelu poskytli ze svých sbírek. Stránky byly doplněny a některé již dříve zveřejněné části byly doplněny a rozšířeny.

2. dále prosíme všechny, kdož mohou obohatit historii ČNP vlastními vzpomínkami nebo zkušenostmi, aby neváhali a svěřili je papíru, vaše podklady dále zpracujeme. Rádi bychom uveřejnili zejména vzpomínky na to, jak jste se stali námořníky i povídání o případných záchranách a dalších (i méně příjemných) stránkách života na moři i v přístavech.

3. podařilo se nám zajistit prostor k u chování předmětů, které můžete věnovat budoucímu námořnímu muzeu, proto je přineste s sebou či sdělte, jak nám je dodáte

Doufáme ve vaši hojnou účast a těšíme se s vámi na shledanou.

V Praze dne 6. 11. 2008

Zdeněk Bastl, v.r.

Spojení pro zaslání adres, omluv a získání dalších informací:

Zdeněk Bastl, 162 00 Praha 6, Brixiho 14, tel. 222 742 588 nebo 775 909 979, e-mail: zdenek.bastl@tiscali.cz

 

 

„Mokrá“ výročí

listopad        – 139. výročí spuštění na vodu lodi Cutty Sark (1869)

1. 11.           – 90. výročí potopení bitevní lodi Viribus Unitis  

1. 11.           – 94. výročí bitvy u Coronelu (1914) 

2. 11.           – 366. výročí objevení Tasmánie (1642)

7. 11.           – 91. výročí zatraceného vystřelu Aurory na Zimní palác (1917)

8. 11.           – 487. výročí návratu lodi Victoria z první cesty kolem světa (1521) 

15. 11.         – 66. výročí 2. bitvy o Guadalcanal (1942)

17. 11.         – 139. výročí otevření Suezského průplavu (1869) 

20. 11.         – 388. výročí doplutí Mayfloweru do Ameriky (1620) 

20. 11.         – 188. výročí potopení lodi Essex vorvaněm (1820) 

25. 11.         – 65. výročí bitvy u mysu St. George (1943) 

27. 11.         – 68. výročí bitvy u mysu Spartivento 1940 

prosinec       – 78. výročí zavedení Mezinárodního vlajkového kódu (1930)

prosinec       – 57. výročí – z minolovky se stala oceanografická loďCalypso (1951)

7. 12.           – 67. výročí útoku na Pearl Harbor (1941)

8. 12.           – 94. výročí bitvy u Falkland (1914)

9. 12.           – 67. výročí prvního potopení bitevní lodi letadly na otevřeném moři (Prince of Wales, 1941)

12. 12.         – 192. výročí ztroskotání lodi Comet, jako první parolodě (1816)

15. 12.         – 73. výročí vyplutí Baťovy lodi Morava na 1. obchodní plavbu (1935)

15. 12.         – 69. výročí potopení lodi Admirál Graf Spee (1939) 

26. 12.         – 112. výročí založení spolku Vltavan (1896) 

27. 12.         – 177. výročí – loď Beagle s Ch. Darwinem na palubě vyplula na expedici (1831) 

31. 12.         – 87. výročí zrušení Čs. válečného loďstva (1921)

 

Od nového roku pro Vás připravujeme výroční akce. Již nyní můžete přemýšlet které knihy můžete objednat za výrazně nižší akční cenu například 11. ledna, 1. února či 19. března…

 

 

O zásilkové službě „Mokrá kniha“

 

Vydané publikace i další nabízené zboží si můžete objednat nejlépe přes formulář: http://www.mare-czech.cz/naklweb/objednavka.html, nebo na adrese: nakladatelství Mare-Czech, Křivenická 426/42, 181 00 Praha 8.

 

Vybrané zboží Vám zašleme na dobírku. K ceně objednávky je nutno připočítat cenu poštovného podle ceníku České pošty, s.p., která je závislá na celkové hmotnosti objednávky!

Balné neúčtujeme a při odběru zboží nad 1111,– Kč neúčtujeme ani poštovné. Ke každé objednané publikaci přikládáme sběratelskou pohlednici s lodní tématikou.

Objednávky se snažíme vyřizovat co nejdříve. Snažíme se zboží dodat do deseti dnů. Některé tituly jiných nakladatelů však pro Vás musíme objednat, proto se dodací lhůta může protáhnout. Prosíme tedy o strpení.

Publikace posíláme chráněné vlnitou lepenkou nebo „bublinkovou“ fólií. Při reklamaci pište na naši e-mailovou adresu nebo volejte tel.: 222 938 250.

 

Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH.

 

Cena K"M"K je určena pro KLUB "MOKRÉ" KNIHY. Je to služba stálým zákazníkům. Členem klubu se automaticky stává každý, kdo si prostřednictvím naší zásilkové služby objedná alespoň devět publikací. Od desáté má již publikace z produkce nakladatelství Mare-Czech za klubovou cenu. Nabídka platí i zpětně. Každého objednatele který "dosáhl" na členství prosíme o upozornění v objednávkovém formuláři v kolonce "Máte-li nám co sdělit".

 

Pro veřejné knihovny poskytujeme slevu 30% u publikací z produkce nakladatelství Mare-Czech.

 

Publikace můžeme zasílat i zájemcům ze Slovenska. Z důvodu cen poštovného ale doporučujeme obrátit se na slovenské distribuční firmy.

 

Informace pro knihkupce: distribuci zajišťuje Krameriova knižní distribuce.

 

Publikace nakladatelství Mare-Czech můžete též získat u každého dobrého knihkupce (nemá-li titul na skladě, jistě Vám jej rád objedná), na akcích Spolku přátel plavby v Děčíně, u některého z lodních dopravců, nebo v pražských prodejnách:

Knihkupectví Corona, Hybernská 1009/24, Nové Město, 110 00 Praha 1 (po–pá 10:00–13:00, 14:00–18:00)

Knihkupectví Krakatit, Jungmannova 14, Praha 1 (po–pá 10:00–19:00, so 10:00–13:00)

Turistashop, JZK s.r.o.,  Bělehradská 572/63, 120 00 Praha 2 – Vinohrady

Viking RTV s. r. o., Jankovcova 6 (přístavní území), 170 00 Praha (po–čt 8:00–15:00, pa 8:00–13:00)

 

Na stránkách www.mare-czech.cz najdete ke stažení ve formátu PDF i ediční plán. Na vyžádání zašleme ukázky knih ve formátu PDF. Pro zájemce o vojenskou literaturu je na uvedené internetové adrese v „objednávce“ (zatím pouze v objednávkovém formuláři, na stránkách se pracuje) rozšířena nabídka o další tituly jiných nakladatelů a o všechny tituly nakladatelství ARES (s výjimkou titulů již rozebraných).

 

 

Za nakladatelství Mare-Czech

 

 

Marek Přikryl

 

                                         

 

 

 

Z naší další nabídky:

 

Z novější nabídky:

 

Lodě a plavba na střední Vltavě

sborník sestavil Miroslav Hubert

Koediční partner: Spolek přátel plavby v Děčíně

Doporučená prodejní cena 299 Kč, naše cena 278 Kč, cena K“M“K 248 Kč, Formát 195 x 220 mm, Vazba V2,
Počet stran 192, přes 140 fotografií a ilustrací, výkresy, mapky… ISBN: 978-80-86930-15-2

 

„Labsko-vltavská plavba XIV“

Vazba V1, formát A5, 64 stran, cena 79 Kč, naše cena 75 Kč, ISBN: 978-80-86930-16-9

Ve sborníku naleznete tyto příspěvky: Pavel Balcar – Cejchování lodí vnitrozemské plavby; Miroslav Hubert – Dělové čluny pro c.k. Lagunovou flotilu v Benátkách; Theodor Grötschel – Vrtulový remorkér REICHENBERG – P 9 – ŽERNOSEKY – ROZTOKY – ODRA – M 8 – ODRA; Jiří Frost, Jiří Knap – Pražská hasičská flotila; Johannes Hirsch – Parníky jménem MARIE VALERIE na Vltavě, Dunaji a Travenském jezeře; Josef Šembera – Jezdec na Žlutém satanu. Sborník jako vždy uzavírá přehled činnosti Spolku přátel plavby za poslední rok a seznam členů.

 

Plavební ročenka 2007

Běžná cena: 100 Kč, naše cena: 93 Kč, Vydala Státní plavební správa v Nakladatelství T.

V nejnovější plavební ročence najdete mimo jiné Vyhlášku Ministerstva dopravy a spojů č. 241/2002 Sb.  o stanovení vodních nádrží a vodních toků, na kterých je zakázána plavba plavidel se spalovacími motory, a o rozsahu a podmínkách užívání povrchových vod k plavbě, Plavební vyhlášky Státní plavebné správy č. 1/1997, č. 1/2002, č. 1/2003, č. 2/2003, č. 2/2004, č. 3/2004, č. 1/2005, č. 2/2005, č. 3/2005 a č. 1/2006. Údaje o vnitrozemské plavbě, plavební popisy plavebních cest, zajímavosti z plavby...

 

Jiří Frank

Námořnické historky z lodí i přístavů

Vydal LIKA KLUB

Vazba: pevná, A5

Stran: 160

Běžná cena: 199 Kč, naše cena: 185 Kč

Exotické vůně dálek i všední realitu života na české zaoceánské lodi, zvyky, obyčeje, pověry námořníků, radosti i strasti mladého kuchaře, kterého touha po moři přivedla až do role nadšeného objevovatele přístavů, kuchyní a lidí celého světa - to vše poznáte na stránkách zcela originální knihy bývalého českého námořníka.

Další bývalý námořník, známý kreslíř Miroslav Barták, doplnil knihu neotřelými vtipy z moří a ostrovů.

 

Jiří Frank

Kuchařský zeměpis

Vydal LIKA KLUB

Vazba: pevná, 16x16 cm

Stran: 180

Běžná cena: 229 Kč, naše cena: 215 Kč

ISBN 978-80-86069-50-0

Poutavá kniha bývalého námořníka, lodního kuchaře a především nadšeného cestovatele a pozorovatele přináší pohled na svět ze zcela neobvyklého úhlu. Prostřednictvím typických jídel, nápojů a obyčejů poznáváme nejrůznější státy i jejich obyvatele. Navíc získáme originální recepty, podle nichž si můžeme jídla doma uvařit. Slovníček nám pomůžeme zorientovat se v názvech nezvyklých pokrmů, přísad, koření atd. A jako třešinku na dortu můžeme „ochutnat“ autorovy zábavné historky týkající se stolování v dalekých i blízkých zemích.

 

 

Produkce nakladatelství Mare-Czech:

 

Helena Heroldová

Jitřenka pluje na východ

Deník českého námořníka Václava Stejskala z cesty korvety S.M.S. AURORA do Indie, Malajsie, Indonésie, Číny a Japonska z let 1886–1888, počet stran 212, vazba brožovaná, cena 359 Kč, naše cena  Kč, cena K"M"K  Kč, ISBN 978-80-86930-10-7

 

Otakar Mlejnek

Světem křížem krážem

počet stran 148, vazba brožovaná, barevná příloha, 95 fotografií, cena 299 Kč, naše cena 278 Kč, cena K"M"K 248 Kč, ISBN 80-86930-03-3

 

Miroslav Hubert

Parník Civetta a lodní šroub Josefa Ressla

počet stran 164, vazba V2, cena 349 Kč, naše cena 325 Kč, cena K"M"K 290 Kč, ISBN 978-80-903149-9-3

 

Miroslav Hubert

Stará plavba na dolní Vltavě

Plavba mezi Prahou a Mělníkem ve 2. polovině 18. století a v 19. století

počet stran 116, vazba brožovaná, cena 179 Kč, naše cena 166 Kč, cena K"M"K 149 Kč, ISBN 80-86930-07-6

 

Antonín Fojtů

Moře milované, moře proklínané (2. část)

počet stran 132, vazba brožovaná, cena 189 Kč, naše cena 176 Kč, cena K"M"K 157 Kč, ISBN 80-86930-05-X

 

Antonín Fojtů

Moře milované, moře proklínané (1.  část)

počet stran 140, 84 fotografií, 2 mapy, modelářský výkres, vazba V2, cena 199 Kč, naše cena 185 Kč,
cena K"M"K 165 Kč, ISBN 80-86930-00-9

 

Břetislav Žádník

Loděnice Křešice

počet stran 156, vazba V2, cena cca 299 Kč, naše cena 278 Kč, cena K"M"K 248 Kč, ISBN 80-903149-7-X

 

Vlastislav Ringel

Uzel pro štěstí

počet stran 192, vazba pevná, 216x164 mm, cena 329 Kč, naše cena 306 Kč, cena K"M"K 273 Kč,
ISBN 80-86930-00-9, více než 400 fotografií a ilustrací

 

Jaroslav Škába

Boxeři v Šanghaji

počet stran 150, vazba V2, cena 229 Kč, naše cena 213 Kč, cena K"M"K 190 Kč, ISBN 80-903149-8-8

 

Miroslav Hubert

Legendární parník Bohemia

počet stran: 168, vazba: V2, cena 219 Kč, naše cena 204 Kč, cena K"M"K 182 Kč, ISBN: 80-86158-22-5

 

Jiří Novák

Příběh "Ostrostřelce"

Osudy rakousko-uherského torpédoborce Scharfschütze za první světové války

počet stran 184, vazba brožovaná, cena 229 Kč, naše cena 213 Kč, cena K"M"K 190 Kč, ISBN 80-903149-0-2

 

Miroslav Hubert

Hlídková loď President Masaryk z pohledu technika

počet stran: 132, vazba: brožovaná, cena 199 Kč, naše cena 185 Kč, cena K"M"K 165 Kč, ISBN: 80-903149-2-9

 

Ctirad Beneš

Rakouské válečné námořnictvo 1848–1866

počet stran 286, vazba V8, cena 399 Kč, naše cena 370 Kč, cena K"M"K 330 Kč, ISBN 80-903149-1-0

 

Zdeněk Bauer a Miroslav Hubert

Vlečné parníky na Vltavě a Labi „Péčka“

počet stran 168, vazba brožovaná, cena 299 Kč, naše cena 278 Kč, cena K"M"K 248 Kč, ISBN 80-903149-5-3, 93 fotografií, 17 výkresů, tabulky, 8 příloh včetně barevných

 

 

O lodích a plavbě z produkce jiných nakladatelství:

 

Vůdce malého plavidla (národní průkaz)

Běžná cena: 240 Kč, naše cena: 223 Kč

 

Vůdce malého plavidla - plachty

(soubor testových otázek k doplňkové zkoušce pro vedení plachetnic)

Běžná cena: 45 Kč, naše cena: 42 Kč

 

Plavba rekreační lodí (učebnice)

Běžná cena: 190 Kč, naše cena: 177 Kč

 

Řád plavební bezpečnosti – textová část

Běžná cena: 85 Kč, naše cena: 79 Kč

 

Vůdce rekreačního plavidla – moře (soubor testových otázek ke zkoušce)

Běžná cena: 85 Kč, naše cena: 79 Kč

 

Pravidla pro zabránění srážkám na moři – COLREG

Běžná cena: 40 Kč, naše cena: 37 Kč

 

Lodník, kormidelník, kapitán (soubor testových otázek)

Běžná cena: 350 Kč, naše cena: 325 Kč

 

Strojmistr, převozník (Soubor testových otázek)

Běžná cena: 350 Kč, naše cena: 325 Kč

 

Vedení plavidla pomocí radaru (soubor testových otázek ke zkoušce)

Běžná cena: 25 Kč, naše cena: 23 Kč

 

Základy konstrukce plavidel (skripta ke zkoušce pro kategorie lodník, kormidelník, kapitán, strojmistr, převozník)

Běžná cena: 190 Kč, naše cena: 177 Kč

 

Základy plavební nauky (skripta)

Běžná cena: 220 Kč, naše cena: 205 Kč

 

Řád plavební bezpečnosti na vodních cestách České republiky

Běžná cena: 235 Kč, naše cena: 218 Kč

 

Jednotný slovník UN/ECE pro rádiová spojení

Běžná cena: 170 Kč, naše cena: 158 Kč

 

Plavební mapa Vltavy pro rekreační plavbu

Běžná cena: 350 Kč, naše cena: 325 Kč

 

Plavební mapa Labe pro rekreační plavbu

Běžná cena: 350 Kč, naše cena: 325 Kč

 

Plavební ročenka 2006

Běžná cena: 125 Kč, naše cena: 116 Kč

 

Plavební ročenka 2005

Běžná cena: 125 Kč, naše cena: 116 Kč

 

Plavební ročenka 2004

Běžná cena: 100 Kč, naše cena: 93 Kč

 

Plavební ročenka 2003

Běžná cena: 100 Kč, naše cena: 93 Kč

 

Plavební ročenka 2002

Běžná cena: 100 Kč, naše cena: 93 Kč

 

Plavební ročenka 2001

Běžná cena: 110 Kč, naše cena: 102 Kč

 

Plavební ročenka 2000

Běžná cena: 105 Kč, naše cena: 98 Kč

 

Plavební ročenka 1999

Běžná cena: 100 Kč, naše cena: 93 Kč

 

Plavební ročenka 1998

Běžná cena: 95 Kč, naše cena: 88 Kč

 

Plavební ročenka 1997

Běžná cena: 90 Kč, naše cena: 84 Kč

 

Plavební ročenka 1996

Běžná cena: 85 Kč, naše cena: 79 Kč

 

 

Miloslav Cajthaml

Historické lodě 16.–18. století

běžná cena 377 Kč, naše cena 350 Kč, brožovaná vazba, formát knihy: 167 mm x 225 mm, 288 stran černobílých, Vydalo nakladatelství C Press, ISBN: 978-80-251-1756-9

 

Jarmila Urbanová

Brněnští mariňáci

Vázaná vazba, 155 stran, ISBN: 80-86598-17-9, doporučená cena 275 Kč, naše cena 260 Kč

 

Ivan Orel

Idioti na plavbě kolem světa

320 stran, křídový papír, formát A4 (297 x 210), 282 fotografií, 148 ilustrací a map, naše cena 329 Kč,
ISBN 80239-6468-2, Vydal Vladimír Šimek, Bludov, v roce 2006, Těm, kteří chtějí vidět Viktorku zachycenou ve filmu, doporučuji odkaz:
http://www.youtube.com/watch?v=do_dil0uppo

 

Václav Větvička, Jan Rendek

Vltava

Vydalo nakladatelství Jan Vašut, ISBN: 978-80-7236-549-4, Rok vydání: 2007, Váz., 220 x 320 mm, 196 stran, cena 499 Kč, naše cena 465 Kč

 

Jan Jungmann

Zaniklé Podskalí – Vory a lodě na Vltavě.

Vydalo Muzeum hlavního města Prahy, ve spolupráci s Městskou částí Praha 2, Praha 2005.

120 stran, 367 fotografií, Pevná vazba 29 x 23 cm, naše cena 399 Kč

 

Otakar Mlejnek

Dálná plavba volá

Vydalo nakladatelství Galén, počet stran 367, vazba pevná, 110x190 mm, cena 290 Kč, naše cena 270 Kč, ISBN 80-7262-390-7

 

Ivo Pejčoch

Němečtí korzáři – Pomocné křižníky první a druhé světové války

ISBN 80-86158-49-7, Přes 180 fotografií, 46 kreseb, 26 map, Vazba V8, formát B5, 306 stran, cena 329 Kč, naše cena 360 Kč

 

Zdeněk Bauer

Stavební stroje firmy Lanna

Luxusní publikace o 332 stranách z nakladatelství Corona

Přes 250 unikátních fotografií, výkresů a náčrtů a 2 vkládané přílohy. Prodejní cena 998 Kč, naše cena 928 Kč

 

Miloš Navrátil

Britské palubní letectvo 1939–1945

Vazba V8, formát B5, 192 stran, Cena 259 Kč, naše cena 240 Kč, ISBN: 80-86158-14-4

 

Vladimír Francev

Až ke dnu! Vzestupy a pády ruského a sovětského ponorkového loďstva

Vazba V8, formát B5, 232 stran, Cena 319 Kč, naše cena 997 Kč, ISBN: 80-86158-45-4

 

Jiří Novák

Torpédo pal! Ponorky a ponorkáři rakousko-uherského válečného námořnictva

Počet stran 160, Vazba V8, cena 289 Kč, naše cena 269 Kč, ISBN 80-86158-12-8 (ARES)

 

Miroslav HUBERT – Karel PAVALA

Vojenské lodě Československa 1918–1959

počet stran 56, vazba V2, cena 89 Kč, naše cena 83 Kč, ISBN 80-86158-11-X

 

 

Sborníky k historii lodní dopravy:

 

Labsko-vltavská plavba XIII

Vazba V1, formát A5, 64 stran, Cena 79 Kč, Naše cena 75 Kč, ISBN: 978-80-86930-12-1

 

Labsko-vltavská plavba XII

Vazba V1, formát A5, 64 stran, Cena 69 Kč, Naše cena 65 Kč, ISBN: 80-86930-08-4

 

Labsko-vltavská plavba XI

Vazba V1, formát A5, 64 stran, Cena 69 Kč, Naše cena 65 Kč, ISBN: 80-86930-02-5

 

Labsko-vltavská plavba X

Vazba V1, formát A5, 64 stran, Cena 59 Kč, Naše cena 55 Kč, ISBN: 80-903149-7-X

 

Labsko-vltavská plavba IX

Vazba V1, formát A5, 64 stran, Cena 59 Kč, Naše cena 55 Kč

 

 

„Ransomovky“:

 

Arthur Ransome

Boj o ostrov

Vyšlo 25. 2. 2004, Běžná cena 199 Kč, Naše cena 170 Kč, Vázané, 320 stran, ISBN 80-7264-061-5

 

Arthur Ransome

Holubí pošta

Vyšlo 17. 6. 1998, Běžná cena 199 Kč, Naše cena 170 Kč, Vázané, 344 stran, ISBN 80-85773-88-0

 

Arthur Ransome

Nechtěli jsme na moře

Vyšlo 15. 11. 2004, Běžná cena 199 Kč, Naše cena 170 Kč, Vázané, 320 stran, ISBN 80-7264-066-6

 

Arthur Ransome

Velká severní?

Vyšlo 25. 6. 2007, Běžná cena 199 Kč, Naše cena 170 Kč, Vázané, 328 stran, ISBN 978-80-7264-089-8

 

Arthur Ransome

Velká šestka

Vyšlo 24. 10. 2006, Běžná cena 199 Kč, Naše cena 170 Kč, Vázané, 344 stran, ISBN 80-7264-084-4

 

Arthur Ransome

Klub Lysek

Vyšlo 26. 11. 1999, Běžná cena 199 Kč, Naše cena 170 Kč, Vázané, 336 stran, ISBN 80-7264-006-2

 

Arthur Ransome

Záhadné vody

Vyšlo 30. 8. 2005, Běžná cena 199 Kč, Internetová cena 170 Kč, Vázané, 356 stran, ISBN 80-7264-073-9

 

Arthur Ransome

Slečna Lee

Vyšlo 31. 10. 2000, Běžná cena 199 Kč, Naše cena 170 Kč, Vázané, 344 stran, ISBN 80-7264-022-4

 

Arthur Ransome

Lysky na severu

Vyšlo 21. 11. 2005, Běžná cena 179 Kč, Naše cena 150 Kč, Vázané, 160 stran, ISBN 80-7264-076-3

 

 

Repliky čepicových štítků – „krabů“:

Rakousko-uherské námořnictvo, důstojníci kolem roku 1910 (naše cena 180 Kč, cena K"M"K 170 Kč)

Čs. armáda – loďstvo, od roku 1919 (naše cena 180 Kč, cena K"M"K 170 Kč)

Čs. plavební společnost Labská, cca 30. léta 20. stol. (naše cena 180 Kč, cena K"M"K 170 Kč)

ČSPLO, cca 60. až 80. léta 20. stol. (naše cena 180 Kč, cena K"M"K 170 Kč)

Učiliště ČSPLO, cca 50. léta 20. stol. (naše cena 180 Kč, cena K"M"K 170 Kč)

Kapitán ČSPLO (naše cena 180 Kč, cena K"M"K 170 Kč)

DP hl. m. Prahy – osobní lodní doprava, cca 80. léta 20. stol. (naše cena 180 Kč, cena K"M"K 170 Kč)

PPS, cca 90. léta 20. stol. (naše cena 180 Kč, cena K"M"K 170 Kč)

Čs. loď Legie, 20. léta 20. stol. (naše cena 180 Kč, cena K"M"K 170 Kč)

Čs. loď Republika, cca 50. léta 20. stol. (naše cena 180 Kč, cena K"M"K 170 Kč)

Československá námořní plavba, cca 80. léta 20. stol. (naše cena 180 Kč, cena K"M"K 170 Kč)

ČSPD, cca 50. až 80. léta 20. stol. (naše cena 180 Kč, cena K"M"K 170 Kč)

Nášivky: ČSPLO, na sportovní blůzu (naše cena 180 Kč, cena K"M"K 170 Kč)

 

 

Programy společnosti Ing. Miroslav Rusiňák, s.r.o.:

 

Soubor testových otázek plachetnice

(naše cena 238 Kč) 

Soubor testových otázek vůdce rekreačního plavidla

(naše cena 238 Kč) 

Soubor testových otázek vůdce malého plavidla

(naše cena 238 Kč) 

Komplet všech tří souborů testových otázek

(naše cena 595 Kč)

Software je po zaplacení zasílán elektronicky e-mailem na udanou adresu. Po zaslání vygenerovaného čísla pevného disku a jména výrobci softwaru obdrží zákazník na udanou e-mailovou adresu obratem licenční klíč. Podrobnější popis softwaru zašleme na vyžádání.

 

 

Pohlednice lodí:

 

Osobní lodě na našich vodách - sada 9 ks:

Vyšehrad, Kotva, Šumava, Máj, Hynek, Carina, Regina, Nepomuk, Puškvorec

naše cena: 45 Kč  cena K“M“K: 40 Kč

Lodě v české historii - sada 3 ks:

s/s Republika, m/s Brno, Svatojánské proudy

naše cena: 15 Kč  cena K“M“K: 13 Kč

 

 

Z nabídky publikací mimo téma „lodě a plavba“ z nakladatelství ARES:

 

Poslední vydané publikace:

Ivo Pejčoch

Obrněná technika 8

Osmý díl rozsáhlé řady je věnovaný menším státům Evropy (Belgie, Dánsko, Estonsko, Finsko, Irsko, Jugoslávie, Lotyšsko, Nizozemsko, Švédsko, Švýcarsko – 1919–1945)

vazba pevná, cena 399 Kč, naše cena 370 Kč.

 

Ivo Pejčoch

Československé pásové dělostřelecké tahače 1919–1950

počet stran 102, vazba brožovaná, cena 199 Kč, naše cena 185 Kč, ISBN 978-80-86158-52-5

 

Charles K. Kliment & Dénes Bernád

Maďarská armáda 1919–1945

počet stran: 576, vazba: pevná, formát 192 x 270 mm, cena: 549 Kč , naše cena 510 Kč, ISBN: 978-80-86158-50-1

 

Další vydané tituly:

10 800 sestřelů                              259 Kč, naše cena 240 Kč  

Britské palubní letectvo                  259 Kč, naše cena 240 Kč  

Březen 1939                                  369 Kč, naše cena 343 Kč  

Cizinci v RAF                                219 Kč, naše cena 204 Kč  

Čs. obrněná vozidla                        599 Kč, naše cena 557 Kč  

Dravec temnot                              159 Kč, naše cena 148 Kč  

Na nebi hrdého Albionu 1               799 Kč, naše cena 743 Kč  

Na nebi sladké Francie 2                299 Kč, naše cena 278 Kč  

Na nebi sladké Francie 1+2            699 Kč, naše cena 650 Kč  

Obrněná technika 6                        399 Kč, naše cena 370 Kč  

Obrněná technika 7                        399 Kč, naše cena 370 Kč  

Obrněná technika 8                        399 Kč, naše cena 370 Kč  

Padáky nad Slovenskem                 188 Kč, naše cena 175 Kč  

Pancéřoví granátníci                      349 Kč, naše cena 325 Kč  

Slovenská armáda                          459 Kč, naše cena 427 Kč  

Válečné lodě 6                              369 Kč, naše cena 343 Kč  

Výsadkáři a průzkumníci                229 Kč, naše cena 213 Kč  

 

Rozebrané tituly: Na nebi sladké Francie 1, Obrněná technika 1, 2, 3, 4, 5, Soumrak králů vzduchu, Tatranští orli nad Kubání, Válečné lodě 7